Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Vše o topení briketami Rekord – od výběru velikosti až po průvodce topením. Náš článek vám poskytne praktické rady, jak je používat efektivně a ekonomicky.

Synonymem kvality a účinnosti v oblasti domácího vytápění je již opravdu dlouho německá značka Rekord a její uhelné brikety. Jejich používání není žádná věda, ale rozhodně neuškodí si shrnout správný postup, případně přidat pár tipů, jak používat brikety Rekord k topení co nejekonomičtěji a nejefektivněji.

Jak na brikety Rekord?

Pro správný průběh spalování a jeho maximální efekt je potřeba vybrat vhodné palivo, zajistit dostatečný přísun vzduchu a dosáhnout ideální teploty v topeništi. Vhodnými pomocníky jsou podpalovač a dostatek dřeva včetně třísek na podpal. Uhelné brikety ke svému vzplanutí potřebují rovnoměrně horký roztopený podklad.

Příprava topeniště a podpal

Nejprve je nutné očistit topeniště od popela a nečistot. Důkladná příprava zvyšuje účinnost hoření a zajišťuje lepší tah. Na dno topeniště se umístí menší množství dřeva, 2-3 polínka, na ně několik vrstev třísek a podpalovač. Při zátopu je potřeba maximální přísun vzduchu. A pak už je na řadě zapálení. Přívod vzduchu regulujeme až po vznícení veškerého paliva.

Zdroj: Freepik

Přikládání vždy spolu s rozdmýcháním

Brikety Rekord vkládáme na žhnoucí palivo, stačí 3-4 kousky s menšími rozestupy. Pro rozhoření je třeba opět přidat vzduch, stejně tak i při dalším přikládání je nutné vždy žhnoucí hmotu rozdmýchat. Po vznícení je možné přívod vzduchu opět stáhnout na normální úroveň. Tato regulace je nesmírně důležitá, protože při nedostatku kyslíku dochází k nedokonalému spalování a uvolňování škodlivin.

Zásadní je přísun vzduchu

Kvůli většímu obsahu pevných látek vyžadují v topeništi větší množství vzduchu. Topení s briketami je tedy možné jen v topidlech s roštem a popelníkem, aby mohl vzduch procházet nejen shora, ale i zespodu. Uhelné brikety Rekord se doplňují podle potřeby, ale je důležité topeniště nepřetěžovat, ani nepřikládat příliš brzy, pak hrozí snížení teploty hoření.

Základní tvary a rozměry

Velikost a tvar ovlivňuje hoření a vhodnost pro různé typy topidel. Rekord brikety jsou obvykle dostupné ve třech rozměrech. Číslice v názvu jednotlivých typů udávají délku (v palcích; 1 palec je 2,54 cm) jednoho kusu. Takže brikety Rekord 4“ jsou dlouhé asi 105 mm. Uhelné brikety Rekord 7“ mají délku 182 mm a nejmenší brikety Rekord 2“ ve tvaru puku dosahují délky 52 mm.

To nejlepší z uhlí

Kdo si zvolí uhelné brikety Rekord, investuje do produktu, který je výsledkem mnoha let zkušeností a inovací v oblasti vytápění. Brikety Rekord jsou navrženy s ohledem na uživatele a životní prostředí a jejich výrobci neustále hledají způsoby, jak být šetrnější k naší planetě. Vsaďte na značku Rekord, brikety, které přináší spolehlivé a intenzivní teplo do vašeho domova.

Uhelné brikety z naší nabídky

storage/files/sources/images/products/p787_11666_summary.jpg
od 9 800 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p904_11650_summary.jpg
od 8 320 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1422_11942_summary.jpg
od 5 950 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1429_12018_summary.jpg
od 6 950 Kč vč. DPH a dopravy

Lucie Ederová
Lucka je milovnicí přírody a udržitelnosti. Od malička byla vedená k pohybu venku a k hlubokému respektu k přírodě. Velkou část dětství pobíhala po jesenických lesích, v mládí předávala zkušenosti na táborech a několik let vedla turistickou skupinu. Díky pobytům na chatě přišla do kontaktu s vytápěním a přípravou topiva na zimu již v útlém věku, a i dnes si ráda po náročném dni odpočine u hořícího krbu.
Zájmy:
příroda
turistika
četba

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...