Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Zušlechtěná forma uhlí použitelná do krbu a jedno z mála fosilních paliv, které se dá považovat za ekologické. Představujeme vám uhelné brikety Rekord.

Na první pohled jednoduché brikety jsou ve skutečnosti výsledkem promyšleného procesu, jak dostat z uhlí to nejlepší. Výsledkem jsou pak ekologické, výhřevné a praktické uhelné brikety, se kterými můžete topit třeba i přes noc. Co jsou to uhelné brikety a proč by mohly být tou správnou volbou pro váš kotel?

Zušlechtěná forma uhlí

Uhelné brikety jsou pevné palivo vyrobené ze sušeného a mletého uhlí slisovaného do kompaktních bloků různých tvarů a velikostí. Dochází tak k procesu zušlechťování, tedy zpracování suroviny na hodnotnější produkt s cílem optimálně využít její potenciál. V našich zeměpisných šířkách se používá nejčastěji uhlí hnědé.

Více než stoletá tradice

Jednou z předních značek v této oblasti je Rekord. Brikety oblíbené pro svou vysokou kvalitu, výhřevnost a absenci pojiv a jiných aditiv se vyrábějí v dolnolužické oblasti v Německu, v regionu s bohatým nalezištěm hnědého uhlí. Zdejší těžba a výroba funguje již od 19. století.

Zdroj: Freepik

Cihličky s nápisem Rekord

Uhelné brikety Rekord se vyrábí ve třech základních rozměrech. Velikost (v palcích) je uvedena přímo v názvu, tedy uhelné brikety Rekord 7“, Rekord 4“ a Rekord 2“. Nejmenší, dvoupalcové připomínají tvarem puk, Rekord 4“ a 7“ spíše kvádr se zaoblenými hranami. Dodávají se v papírových nebo fóliových obalech, největší uhelné brikety Rekord 7“ i ve svazcích stažených páskou.

Od vytěžení až ke slisování

Výrobní proces začíná těžbou hnědého uhlí, které se následně suší a mele na jemný prášek. Velikost částic má vliv na kvalitu finálního produktu, proto je důležité, aby bylo uhlí rozemleté opravdu důkladně. Prášek je potom smíchán s vodou a tato směs je umístěna do lisu, kde se pod velkým tlakem stlačí jednotlivé částice do formy briket.

Důkladné vysušení

Po formování jsou brikety přemístěny do sušárny nebo se nechají schnout přirozeně na vzduchu. Tím se odstraní přebytečná vlhkost a zvýší pevnost. Po úplném vysušení jsou baleny a připraveny k distribuci a prodeji. Co se tedy složení týče, uhelné brikety Rekord obsahují jen uhlí a vodu.

Ekologický aspekt

Uhelný prach je před lisováním zbaven nežádoucích minerálů, při hoření se proto neuvolňuje do ovzduší síra, která významně poškozuje životní prostředí. Navíc se při výrobě nepoužívají žádná pojiva, ani jiná aditiva, spaluje se čistě jen uhlík. Důkazem je i minimální množství popela.

Proč si vybrat brikety Rekord?

Díky své kompaktní a hutné formě a nízké vlhkosti mají uhelné brikety vysokou výhřevnost. Ve srovnání s klasickým uhlím produkují méně emisí. Navíc jsou čistější a méně náchylné k samovznícení. Mají standardizovaný tvar a velikost, což usnadňuje skladování a manipulaci. A hodí se do krbu i větších topných systémů. Používání uhelných briket je skvělou volbou pro ty, kdo chtějí snížit svou uhlíkovou stopu a zároveň udržet svůj domov v teple po celý rok.

Uhelné brikety z naší nabídky

storage/files/sources/images/products/p787_11666_summary.jpg
od 9 800 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p904_11650_summary.jpg
od 8 320 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1422_11942_summary.jpg
od 5 950 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1429_12018_summary.jpg
od 6 950 Kč vč. DPH a dopravy

Lucie Ederová
Lucka je milovnicí přírody a udržitelnosti. Od malička byla vedená k pohybu venku a k hlubokému respektu k přírodě. Velkou část dětství pobíhala po jesenických lesích, v mládí předávala zkušenosti na táborech a několik let vedla turistickou skupinu. Díky pobytům na chatě přišla do kontaktu s vytápěním a přípravou topiva na zimu již v útlém věku, a i dnes si ráda po náročném dni odpočine u hořícího krbu.
Zájmy:
příroda
turistika
četba

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...