Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Jaké palivo zvolit pro efektivní topení během zimy? Objevte uhelné brikety Rekord a jejich výhody ve srovnání s tradičním uhlím. Více čtěte v článku!

S příchodem chladnějších dnů začíná být stále aktuálnější otázka jak efektivně a ekonomicky zatopit. Ve světě pevných paliv se často setkáváme s dilematem - uhelné brikety nebo klasické uhlí? Jednou z možností, která se díky vysoké kvalitě drží vysoko v žebříčku oblíbenosti, jsou uhelné brikety Rekord.

Kvalita z Německa

Uhelné brikety Rekord jsou vysoce kvalitní pevné palivo, které se vyrábí z hnědého uhlí. Díky moderní technologii lisování, která využívá extrémního tlaku bez přidání chemických pojiv, mají vysokou výhřevnost a dlouhou dobu hoření. Produkty jako uhelné brikety Rekord 7“, brikety Rekord 4“ a 2“ jsou známé svou pevností a stálostí tvaru, což z nich činí ideální palivo pro domácí vytápění.

Vyšší výhřevnost a účinnost

Konzistentní tvar a hustota vedou k lepšímu a rovnoměrnějšímu hoření ve srovnání s tradičním uhlím. Jde vlastně o maximální zhutnění hnědého uhlí. To znamená, že jejich výhřevnost je vyšší a tím pádem jsou efektivnější. S briketami Rekord můžete očekávat stabilní teplotu, delší dobu hoření a tím pádem i menší spotřebu paliva.

Zdroj: Freepik

Nižší emise

Rozemletý uhelných prach je před lisováním zbaven nežádoucích minerálů, takže uhelné brikety při spalování uvolňují méně škodlivin, jako jsou oxidy síry, dusíku nebo prachové částice. Díky svému složení a způsobu výroby jsou emise nižší než u tradičního uhlí, což z nich dělá ekologičtější volbu pro topení.

Snadnější skladování a manipulace

Další předností v porovnání s uhlím je praktičnost. Jejich jednotný tvar a velikost usnadňují skladování, dají se totiž efektivněji hromadit bez rizika samovolného rozsypání. Rekord brikety jsou rovněž odolné proti vlhkosti a nevytvářejí tolik prachu a špíny jako klasické uhlí. Manipulace je tak mnohem snazší.

Cenová dostupnost

Uhelné brikety jsou dražší než standardní uhlí. Vzhledem k jejich delšímu hoření a vyšší výhřevnosti mohou být ve skutečnosti ekonomičtější než klasické uhlí. To znamená, že za stejné vytápěcí období můžete spotřebovat méně briket než uhlí. Ve finálním součtu tak lze ušetřit nejen náklady na topení, ale také čas potřebný k nakládání s palivem.

Flexibilita použití

Uhelné brikety jsou vhodné pro širokou škálu vytápěcích zařízení. Lze je použít v kamnech, krbech i v kotlích na pevná paliva. Na výběr jsou uhelné Rekord brikety 7“, sedmipalcové zaoblené kvádry Rekord 4“ a nejmenší Rekord 2“ ve tvaru puku. Jejich rozměrová přesnost a jednotné vlastnosti přináší optimální hoření bez nutnosti častého přikládání.

Ta správná volba pro vaše vytápění

Pokud hledáte efektivní, ekologické a ekonomické řešení pro vytápění vaší domácnosti, uhelné brikety Rekord by měly být jednou z prvních položek vašeho seznamu. S výrobky takovéto kvality získáte nejen spolehlivý zdroj tepla, ale také pohodlí a čistotu ve vaší kotelně. Kvalitu a udržitelnost vašeho topení vám zaručuje značka Rekord, brikety s více jak stoletou tradicí.

Uhelné brikety z naší nabídky

storage/files/sources/images/products/p787_11666_summary.jpg
od 9 800 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p904_11650_summary.jpg
od 8 320 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1422_11942_summary.jpg
od 5 950 Kč vč. DPH a dopravy
storage/files/sources/images/products/p1429_12018_summary.jpg
od 6 950 Kč vč. DPH a dopravy

Lucie Ederová
Lucka je milovnicí přírody a udržitelnosti. Od malička byla vedená k pohybu venku a k hlubokému respektu k přírodě. Velkou část dětství pobíhala po jesenických lesích, v mládí předávala zkušenosti na táborech a několik let vedla turistickou skupinu. Díky pobytům na chatě přišla do kontaktu s vytápěním a přípravou topiva na zimu již v útlém věku, a i dnes si ráda po náročném dni odpočine u hořícího krbu.
Zájmy:
příroda
turistika
četba

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...